Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sezóna je v plném proudu a my jsme u toho

5. 5. 2012

V sobotu 21. dubna se Pavel s Ivou zúčastnili východočeského oblastního žebříčku v Dolní Radechové u Náchoda. I když celou cestu na závody lilo, těsně před startem prvních závodníků déšť ustal a vykouklo dokonce sluníčko. V docela pěkných závodech byl Pavel šestý v H45D a Iva devátá v D45D. Pavel vyjel ještě týž den na Mistrovství ČR v nočnm OB do Lipenců na okraj Prahy. Běželo se na mapě Cukrák. Natažený lýtkový sval hned při postupu na první kontrolu znamenal místo běhu chůzi a na kontrole č. 7 konec svítící čelovky. Na malou baterku pak běžel dalších sedm kontrol (nebyly vidět ani odbočky cest…), ale závod dokončil na deváté příčce.

Kořen se zúčastnil Mistrovství oblasti na krátké trati za pořadatelství Jiskry Nový Bor a v sobotu 28. dubna si doběhl pro pátou příčku v H50. Ivan se zase rozjel 1. května do Prahy na Přebor Prahy v orientačním sprintu a mezi třicítkou běžců zvítězil. Saša byla dvacátá v D35 a Pé´ta čtvrtý v P. Ivan se Sašou již předtím běželi tříetapové závody v Polsku a úspěšně – viz článek od borských orienťáků.

A co nás čeká? Pavel, Iva a Kořen běží dva závody ve Chvalči v rámci žebříčku Čechy B, týden na to další závod Iva a Pavel třetí závod ŽB v Nasavrkách. Mezi tím pak Litoměřický tulipán na státní svátek 8. května a doufají, že to nedisknou jako vloni…

19. května se naše cesty asi rozdělí, neboť Pavel, Iva a Mája jedou na dvojzávod VČ oblasti do Rudníku a Ivan se Sašou zřejmě na SAXBO. V plánu jsou i závody Podkrkonošské ligy žáku.

                                                                                                                                      Pavel