Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaká byla sezóna 2009? Až žije sezóna 2010

11. 3. 2010
Běháme hlavně pro potěšení, ale věřím, že každý z nás jde „do lesa“ s tím, bojovat co nejlépe. A tak se členové našeho, dnes už středně velkého oddílu, zúčastnili v sezóně 2009 více jak šedesáti závodů v orientačním běhu a několika krosech. Kde začít? Leadrem našeho oddílu je bezesporu Ivan, který zaznamenal řadu pěkných výsledků v žebříčkových závodech a veteraniádách JO, ale dotáhl to nejvýše i v závodech Mistrovství ČR. Dařilo se mu i v Itálii na podzimních závodech v okolí Benátek. Vyhrál celkově o 200 bodů hodnocení žebříčku dospělých JO v kategorii H21K( vítěz BOR, FYD a TP). Dařilo se i Pavlovi, který skončil druhý v H45 pouze díky nepochopitelnému disku v Kacanovech(nejlépe Turnov,Petit Prix ´09 a Teplice)…Zaznamenal i několik předních příček v závodech Východočeského žebříčku a Podkrkonošské ligy. Na předních pozicích se umísťovala v závodech JO a VČ oblasti Iva (D45), která na mistrovství oblasti v Turnově druhá, v Teplicích třetí, v žebříčku celkově pátá a posun zaznamenala i Saša (D35)- v žebříčku JO patnáctá. K dalším našim dospělákům – Petrovi M., Zuzce H. a Evě S. – běhejte více, máte na to.
A co naši junioři? Karolína (D14), když běhala a chtěla – dařilo se jí a je jen škoda, že jí nezlákala ani reprezentace oblasti, zajímavá soustředění a závody. Vendy s Péťou a Petrem M. si taky připsali nejeden dílčí úspěch a hlavně Péťa se několikrát představil na stupních pro vítěze. Tento pocit zažila i Vendy a Anička, ale na silvestrovských závodech. Stejně jako benjamínek Zuzka v HDR – ta stála na bedně i při několika žebříčcích ( Nová Paka). Áňa navíc připsala nejvíc bodů družstvu žáků (dvanáctí) a přestože z fáborek přešla hned do D12, ani jednou nediskla (ani obtížná péčka na M ČR ve sprintu a na KT!). A překvapení – na podzim naskočila do orienťáku „naše sousedka“ Klára a běhala dobře – hned přišly tři stupně vítězů v D12D ve východočeském žebříčku. A navíc zlákala na příležitostné starty „tátu kamióňáka“ Míru.
Stojíme na prahu nové sezóny a oddíl jsme posílili o Zdeňka Kořínka (H45). V hledáčku máme předběžně starty ve většině závodů Ještědské oblasti, asi v šesti závodech Východočeské oblasti, nevynecháme ani žebříčky B Čechy a část z nás se určitě objeví i na závodech M ČR. Tréninkově poběžíme i pár závodů Podkrkonošské ligy, které jsou vždy skvělým středečním tréninkem a těšíme se i na prázdninové závody. Tady se chystáme na HSH Vysočina Cup, Valečovské skalky, Pěkné prázdniny a Cenu východních Čech. Vrcholem pak bude pro pětici Ivan, Zdeněk, Pavel, Iva a Saša start na srpnovém Mistrovství světa veteránů ve Švýcarsku. Třešničkou na dortu by pak mohl být podzimní start v Benátkách.
Kromě toho pořádá náš oddíl dva krosy a tři závody v orientačním běhu a k tomu opět vložený koloběžkový OB. Doufáme, že loňské závody na Kristýně se líbily.

V nové sezóně přeji všem hlavně pevné zdraví, dobrou fyzičku a rychlé hledání kontrol – a to jak našim členům, tak i soupeřům.                                                                                              Pavel Vydra