Jdi na obsah Jdi na menu
 


Radčice. Orienťákům svítilo sluníčko.

26. 4. 2010
V okolí Radčic nad Železným Brodem se v neděli běžel třetí závod v orientačním běhu započítávaný do soutěží Ještědské oblasti. První závodníci ze čtyř stovek přihlášených vyběhli hledat kontroly v půl jedenácté a stejně jako Ti další závod absolvovali za krásného slunečného počasí. Ovšem náročnost v terénu převážně bývalých břidlicových lomů na mapách v měřítku 1: 7500 a 1: 10 000 byla poměrně vysoká. Nezanedbatelné bylo také vrstevnicové převýšení. V prestižních kategoriích H a D 21L vyhráli chrastavský Pavel Hradec a Bohdana Heczková z liberecké Slávie. Gratulujeme bývalému členovi našeho oddílu Michalu Rychlému k vítězství v kategorii H21K ( a věříme, že to ségra Kačka nevzdá), stejně jako „navrátilci“ Tomáši Pacholíkovi a Markétě a Tomáši Thořovým. Běžci našeho oddílu si připsali tato umístění:
HDR: 7. Zuzka Vydrová – hodně se snažíš, nechala jsi za sebou skoro dvacet soupeřů
D12: 20. Anna Vydrová – díky Áňo za body do soutěže družstev a za výkon
D14: 12. Klára Maxová – dobrý na to, že běháš teprve půl roku!
        Disk – Vendy Dastychová – příště nevzdávej!
D35: 11. Saša Dastychová - díky za body do soutěže veteránů, příště to bude ještě lepší…
D45: 6. Iva Kábrtová - se zdravotním handicapem je to skvělý výsledek 
H40: 2. Ivan Vydra – kvalitní výkon upevňující vedení v žebříčku
H45: 3. Pavel Vydra – spokojenost s letošní sezónou se prodlužuje….
         6. Zdeněk Kořínek – další body do žebříku, motory Škoda se zlepšují a hruškovice zraje…
P2: ….Zuzka Hodaňová – škoda , že jsi nevyčetla čip, abychom znali tvůj výkon….
 

Sluníčko svítilo i letošnímu prvnímu „zasedáním pětačtyřicátkových bab“ a k nim se přidala Míša R. Doufáme, že se příště dostaví i Bobeš, aby vyrovnal ten nepoměr…

                                                                                          (pv)