Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úvod sezóny máme za sebou

5. 4. 2010
1. Vyhnanice – 27. 3.

Hned dvou závodů se zúčastnili naši běžci o posledním březnovém víkendu. Pavel s Klárou běželi úvodní žebříčkový závod Východočeské oblasti ve Vyhnanicích. Naštěstí jediné bloudění bylo autem, když jsme marně najížděli vesničkama od Třebechovic pod Orebem „mezi lesy“ a hledali vísku Vyhnalice… Start stíhala proto Klára, běžící poprvé ve „čtrnáctkách“, jen tak tak a nebýt delšího hledání jedné kontroly, mohla z toho být „bedna“. I tak pochvala za čtvrté místo (D14D) a hlavně výkon. Pavel byl mezi šestadvaceti závodníky H45D třetí s minimální ztrátou na vítěze a ze závodu měl velmi dobrý pocit.

 

2. Česká Lípa – 28. 3.

Druhý den startovalo hned osm našich běžců na okraji České Lípy v netradičním závodě – kombinace klasického pořadí kontrol a volného pořadí kontrol (žákovské kategorie pouze klasicky). Na poměrně malém prostoru bylo v příměstském lesíku na mapě Rasova hůrka  hodně kontrol a proto bylo i docela dost „disků“. Jeden postihl i našeho novice Zdeňka Kořínka (H45) (i když Kořen se dušuje, že kontrolu 61 pípal). Čas měl hodně dobrý… Ve stejné kategorii byl Pavel čtvrtý po několika zaváháních a hned za ním dokončil závod poprvé v pětačtyřicítkách běžící Petr Medřický. Desátá místa vybojovaly Saša (D35) a Klára (D14). Petr Medřický jr. byl jedenáctý poprvé v H14. „Medailisty“ jsme měli dva - Péťu Dastycha v H10L – stříbro  a Ivana, který vyhrál „čtyřicítky“ s poměrně slušným náskokem. Je to pro náš oddíl určitě solidní vstup do sezóny.
Oba zmiňované závody měly jeden společný znak – všichni se na závody moc těšili. Bohužel ( nebo bohudík) ve východních Čechách více jak sedmset závodníků oproti 335 v České Lípě…
                                                                                                  PV