Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velenice. Pěkné závody doprovodila oddílová medaile.

17. 6. 2010

Velenice. Pěkné závody doprovodila oddílová medaile

V okolí Velenic u Zákup se odehrály v sobotu a v neděli 5. a 6. června závody žebříčku A a B Čechy za pěkné účasti třinácti stovek orienťáků z pěti zemí Evropy. Krásné počasí a krásný, ale obtížný terén provázel OB nadšence po oba dny. Silné zastoupení měl i náš oddíl OK Reco. V sobotu se běžela krátká trať a Ivan si doběhl pro vítězství ve velmi dobře obsazené kategorii H 40 a dostoupal si pro zlatou medaili. Nedařilo se Pavlovi v H 45, když po několika chybách skončil 45. Náladu spravila až oslava narozenin u Zdeny a Míry v malebné chaloupce v Chotovicích. Ve stejné kategorii pak doběhl Zdeněk Kořínek 31. Saša bojovala s náročnou tratí a skončila v D35 pětatřicátá. Iva opět zabojovala a patří jí 38. místo. Po několikaleté odmlce běžela Markéta („ani jsem to moc nezapomněla…“) a v P3 skončila třicátá osmá z více jak šedesátky soupeřů. V přímém souboji porazila oddílového kolegu Petra M. , který byl 40. Radovali jsme se z úspěchu Míši Rychlého v H 16. Radost nám udělal svojí přítomností i další čestný člen našeho oddílu Jirka „Bobeš“Stránský. Náročnost terénu se projevila i druhý den, kdy se běžela klasika. Ivan opět běžel dobře a udržel krok se špičkou – skončil pátý a je v popředí žebříčku B své kategorie. Pavel to disknul – ale dozvěděl se to až v cíli (do té doby se cítil celkem dobře), Iva si doběhla pro 34. místo a Saša s vypětím sil a třicetiminutovým opožděným startem skončila 29. Kořen opět bodoval v H45 43.místem.

PV                     

 

Foto1: Atmosféra   závodu   

Obrazek

      Foto2: Ivan na bedně  

Obrazek

                                                                               

 
Mistrovství se zúčastnili čtyři „OK recosporťáci“
 
Mistrovství České republiky na krátké trati v orientačním běhu se odehrálo o víkendu (12. a 13. června) v okolí Lučan a Bramberku. V sobotu se běželo semifinále, v neděli pak finále. A byly to závody velice náročné, jak fyzicky, tak mapově, tedy skutečně hodné mistrovství republiky. Kamenitý podhorský terén a různě průběžný les dokonale prověřil více jak tisíc závodníků z oddílů z celé České republiky. V sobotním semifinále proklouzl z devátého místa do finále A v H40 Ivan. Druhý den se mu tolik nedařilo, ale bylo to hodně vyrovnané. Přesto jeho 13. místo ( bylo třináctého!) je v M ČR úspěchem. Hodně se radovala Saša (nevím, jestli u stánku s pivem nestrávila stejný čas jako v lese), ale zabojovala a doběhla si pro 10. místo v D35B – ale hlavně výkon byl velice solidní. Pavel obsadil v H45B 19. místo a potěšilo ho, že porazil svoje přímé soupeře Borise a Pavla H. A abych nezapomněl, v neděli přijel i „Kořen“, který musel makat v Kolbence (tedy ve Škodě a.s.) a zaběhl si P6 a obsadil 22. místo.  Gratulujeme Michalovi Rychlému (bývalému členovi našeho oddílu) ke skvělému výsledku – v H16 získal stříbrnou medaili!                                       PV