Jdi na obsah Jdi na menu
 


Závody na Kosti provázelo sluníčko a náročné tratě

15. 3. 2011

 

Téměř šest set orientačních běžců z České republiky , Polska a Velké Británie se vydalo v sobotu dopoledne hledat kontroly v členitém terénu s řadou pískovcových skal a údolíček v okolí hradu Kost. Nezřídka narazili v zapadlých zákoutích na zbytky sněhu a ledu, přestože slunečné počasí již avizovalo jaro . V nedalekém prostoru od sobotního se v roce 2012 uskuteční Mistrovství republiky na klasické trati, a tak se účastníci závodu Jarní skály mohli seznámit s obdobným terénem.

Většina běžců pojala tento celostátní závod i jako společenskou událost, neboť se jednalo o úvodní ostrý start do letošní sezóny a řada z nich se setkala opět po několika měsících závodního manka. Nejinak tomu bylo i u nás, a tak vedle samotného závodu jsme rádi prohodili pár slov s Borisem, Kořenem, Čertem Pekkou, Otou, Mírou, Zdenou, Věrkou, Langrovými, Chrastaváky nebo Pačáky.Byl to však na úvod orientační sezóny fyzicky i mapově velice náročný závod. Hlavní kategorie H 21A a D21A vyhráli Pavel Hradec, jehož lednový přestup z OK Chrastava do TJ Turnov byl tím největším v rámci ČR, a Bohdana Heczková ze Slávie TU Liberec. Ve výsledkové listině jednotlivých kategorií se neztratili ani zástupci našeho oddílu.

O víkendu část z nás poběží tréninkový závod v Dřevěnici u Jičína. Hned následující víkend však budeme mít orienťácky hodně nabitý. Pokud se vše povede, odstartují naši běžci v přeboru Prahy v NOB, východočeském žebříčku v Hradci Králové a v novince – štafetovém závodě Pekkomila 2011.

 

D45: 21. Iva Kábrtová – OK Reco Sport

HDR: 11. Zuzka Vydrová – OK Reco Sport

P2: 22. Anna Vydrová – OK Reco Sport

H45: 24. Pavel Vydra – OK Reco Sport

33. Zdeněk Kořínek – OK Reco Sport

                                                                                                                            Pavel